SEVİYE TESPİT SINAVI

Eğer İngilizce seviyenizi bilmiyorsanız, aşağıdaki SEVİYE TESPİT SINAVINA KATIL butonuna tıklayarak sınava girebilir ve sınav sonucunuza göre eğitim almak istediğiniz kurs
seviyesini belirleyebilirsiniz.

1- Yukarıdaki butona bastığınızda açılan sayfada yer alan “Online Sınav Kayıt” formunda yer alan boşluklara adınızı, soyadınızı, aktif kullandığınız cep telefonunu numaranızı ve e-mail adresinizi yazınız. Diğer taraftan, öğrenci numarası olarak ise 2020 yazmanız yeterlidir. Formu doldurduktan sonra “Kayıt Ol” butonuna basınız.

2- “Kayıt Ol” butonuna bastığınızda “Bu e-posta adresi ya da cep telefon numarası kullanılıyor. Başka bir e-posta adresi / cep telefonu numarası giriniz” uyarısı alırsanız lütfen e-mail adresinizin ya da cep telefonunuzun başlangıcına 1 yazdıktan sonra tekrar “Kayıt Ol” butonuna basınız.

3- “Sınava başarıyla kaydoldunuz” yazısını gördüğünüzde “Şimdi gidelim mi” butonuna basarak doğrudan sınavınızı başlatabilirsiniz.

4- “Lütfen bekleyiniz sınavınız hazırlanıyor” ifadesinden sonra sınavınız birkaç saniye içerisinde açılacaktır. A1 seviye sınavında toplam 30 çoktan seçmeli soru bulunmaktadır ve sınav süresi 30 dakikadır. Ekranın sağ üst köşesinden kalan sürenizi takip edebilirsiniz.

5- A1 seviye sınavının ilk 5 sorusu dinleme becerilerini ölçen sorular olacaktır. Bu nedenle sınavınız esnasında yanınızda kulaklık bulundurmanızı ya da sessiz bir ortamda sınava girmenizi öneririz.

6- Her bir soru için doğru olduğunu düşündüğünüz şıkkı işaretledikten sonra “Sonraki” butonunu kullanarak bir sonraki soruya geçebilirsiniz. Ayrıca daha sonra “Önceki” butonunu kullanarak ya da ekranın sol yanındaki soru listesinden soruların üstüne tıklayarak tekrar istediğiniz soruya dönerek yanıtlarınızı kontrol edebilirsiniz.

7- Son sorunuzu da yanıtladıktan sonra, “Sonraki” butonuna tıkladığınızda “Sınav Bitir” butonunu göreceksiniz. “Sınav Bitir” butonuna tıkladığınızda “Sınavı Bitirmek İstiyor musunuz?” sorusunu göreceksiniz “Evet” seçeneğini seçtiğinizde açılan sayfada “Sınavınız sona ermiştir. Seviyeniz A1” ifadesini görüyorsanız sınavdan ayrılabilir ve İngilizce A1 seviyesindeki kursa kaydolabilirsiniz. “Tebrikler, A1 seviye sınavını başarıyla tamamladınız. Şimdi A2 sınavına başlayacaksınız.” ifadesini gördüyseniz birazdan 30 sorudan oluşacak olan A2 seviye sınavı açılacaktır, lütfen bekleyiniz.

8- A2 seviye sınavı açıldığında A1 seviye sınavındaki sürece benzer şekilde 30 soruya yanıt verdiğinizde “Sonraki” butonuna tıkladığınızda “Sınav Bitir” butonunu göreceksiniz. “Sınav Bitir” butonuna tıkladığınızda “Sınavı Bitirmek İstiyor musunuz?” sorusunu göreceksiniz “Evet” seçeneğini seçtiğinizde açılan sayfada “Sınavınız sona ermiştir. Seviyeniz A2” ifadesini görüyorsanız sınavdan ayrılabilir ve İngilizce A2 seviyesindeki kursa kaydolabilirsiniz. “Tebrikler, A2 seviye sınavını başarıyla tamamladınız. Şimdi B1 sınavına başlayacaksınız.” ifadesini gördüyseniz birazdan 30 sorudan oluşacak olan B1 seviye sınavı açılacaktır, lütfen bekleyiniz.

9- B1 seviye sınavı açıldığında A2 seviye sınavındaki sürece benzer şekilde 30 soruya yanıt verdiğinizde “Sonraki” butonuna tıkladığınızda “Sınav Bitir” butonunu göreceksiniz. “Sınav Bitir” butonuna tıkladığınızda “Sınavı Bitirmek İstiyor musunuz?” sorusunu göreceksiniz “Evet” seçeneğini seçtiğinizde açılan sayfada “Sınavınız sona ermiştir. Seviyeniz B1” ifadesini görüyorsanız sınavdan ayrılabilir ve İngilizce B1 seviyesindeki kursa kaydolabilirsiniz. “Tebrikler, B1 seviye sınavını başarıyla tamamladınız. Seviyeniz: B2” ifadesini görüyorsanız sınavdan ayrılabilir ve İngilizce B2 seviyesindeki kursa kaydolabilirsiniz.